Změnit jazyk do Angličtiny

Choroby skotu, ovcí a koz - II. stupeň

Klinické vzdělávání

Je realizováno na základě vyhlášky 331/2021 (dle veterinárního zákona §59 odst.8)

Úspěšní absolventi získají osvědčení, které vydává rektor Veterinární univerzity Brno o získání klinického vzdělání II. stupně pro choroby skotu, ovcí a koz. Toto osvědčení opravňuje veterinárního lékaře používat označení veterinární lékař specialista pro choroby skotu, ovcí a koz.

Místo konání:

Veterinární univerzita Brno (Palackého tř. 1946/1, 612 42 Brno-Královo Pole)
(tramvaj č. 1 směr Řečkovice, zastávka Kartouzská)

případně on-line

Termín a doba konání

1 týdenní soustředění  pokud bude dostatečný počet zájemců bude vypsán 2025/26

Cena kurzu:

bude upřesněna

Podmínka účasti:

Na základě žádosti lze zařadit do klinického vzdělávání II. stupně veterinárního lékaře, který má nejméně 5 let praxe v oboru veterinárního lékařství zaměřené na klinické rozpoznávání, léčení a předcházení nemocem zvířat, přičemž nejméně 2 roky této praxe vykonává souvisle v období bezprostředně předcházejícím podání žádosti o zařazení do tohoto vzdělávání, a dále který úspěšně absolvoval klinické vzdělávání I. stupně pro choroby skotu, ovcí a koz.

Zaslání čestného prohlášení k doložení praxe na email:justovae@vfu.cz

Podmínky pro řádné ukončení vzdělávání

 

Podmínkami pro řádné ukončení Klinického vzdělávání II. stupně v oboru Choroby skotu, ovcí a koz:

-        absolvování výuky dle sylabu a nebo uznání absolvování této výuky jinou formou, 

-        složení závěrečné zkoušky před zkušební komisí, jmenovanou rektorem VETUNI zahrnující ověření znalostí účastníka ve všech oblastech klinického vzdělávání.  Součástí závěrečné zkoušky k získání klinického vzdělání II. stupně je obhajoba odborné práce.
Odborná práce má charakter odborné kvalifikační práce, kterou účastník klinického vzdělávání II. stupně prokazuje svou odbornou úroveň znalostí a zkušeností ve zvoleném specializačním oboru, schopnost zpracovávat poznatky vysoké odborné úrovně a využívat je k tvůrčí interpretaci při řešení specializované problematiky zaměřené na klinickou veterinární medicínu. Odbornou práci lze formálně předložit jako soubor podrobně popsaných vlastních tří až pěti zajímavých nejednoduchých případů / standardní odbornou práci zaměřenou do klinické problematiky.

Přihlášení:

předběžná přihláška (pouze elektronicky) - zde- co nejdříve, do naplnění kurzu

Přihláška ve formátu MS forms neodesílá automatické potvrzení, jakmile bude znám termín budete osloveni e-mailem

obchodní podmínky

Ubytování a strava:

Účastník kurzu si zajišťuje ubytování a stravu sám. Možnost stravování nabízí Kantýna a kavárna, které najdete přímo v areálu univerzity

Organizační zajištění kurzu: MVDr. Eva Justová tel.:541562091 , e-mail:justovae@vfu.cz

 Těšíme se na setkání s Vámi v Brně.


Tvorba kurzu byla financována  Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci realizace projektu VETUNI pro 21.století:Rozvoj VETUNI v oblasti digitalizace činností, profesionálního vzdělávání a flexibilních forem vzdělávání, specifického cíle A4, reg.č. NPO_VETUNI_MSMT-16594/2022.